msport1.com – FRK CNK 2012 | Rezultatele din etapa a doua. Dugaesescu castiga la KZ2 si ramane lider

Rezultatele din etapa a doua, desfasurata pe circuitul din Targu Secuiesc, a Campionatului National de Karting 2012 organizat de FRK.

[KZ2] – La KZ2 veteranul Viktor Stefan (CS Skat Kart) a castigat pe “circuitul de casa” ambele manse de calificare in fata lui David Dugaesescu (Dumagas Racing Team) si a lui Lucian Babaioana (Transkart Racing).

Daca in prima mansa Viktor Stefan s-a impus fara probleme in fata lui David Dugaesescu si a lui Eduard Birloiu (Real Racing), in cea de-a doua mansa a fost obligat sa abandoneze din motive tehnice. Podiumul final al clasei a fost: David Dugaesescu locul 1, care isi mentine astfel si pozitia de lider in clasamentul general, Viktor Stefan locul 2 si Eduard Birloiu locul 3.